Paylaş
Generated by IJG JPEG Library

Toronto Belediye seçimleri 22 Ekim 2018, Pazartesi günü, sabah 10:00- akşam 8:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Kentin altyapı hizmetleri (su dağıtımı, kanalizasyon, şehiriçi yolların düzenlenmesi), Temizlik hizmetleri (çöplerin toplanması, yolların temizlenmesi, halk sağlığının korunması), Sağlık ve güvenlik hizmetleri (itfaiye, ambulans), İmar- iskan hizmetleri (inşaat izin belgeleri, yeniden yapılanma), Ekonomik hizmetler (sanayi bölgeleri kurma, pazar yeri açma), Sosyal ihtiyaçlar (nikah veya nüfus işlemleri, yurt açma), Eğitim hizmetleri ( okul öncesi eğitim, meslek eğitim kursları) ve Kültür- Sanat hizmetleri (tarihi eserlerin restorasyonu, park ve bahçeler, spor alanları) gibi yaşamlarımızı birinci dereceden etkileyen konularda Toronto halkına hizmet verecek olan belediye görevlilerinin belirleneceği Toronto Belediye Seçimleri her 4 yılda bir Ekim ayında gerçekleşiyor.
22 Ekim 2018 tarihinde oy kullanmaları mümkün olmayan Torontolular için 10 – 14 Ekim 2018 tarihleri arasında erken oy verme imkanı var. Erken oy vermek için City of Toronto binasına sabah 10:00- akşam 7:00 saatleri arasında şahsen gidilmesi gerekiyor.
18 yaşını doldurmuş, Toronto’da ikamet eden ve oy vermekten kanunen mahrum edilmemiş Kanada vatandaşlarının kendi seçim bölgelerinde oy kullanma haklarının olduğu belediye seçimlerinde geçerli bir kimlik beyan edilme zorunluluğu var.
Perfect Gazete okurları yerel yönetim kanunlarının değişmesiyle birlikte sayısı 25’e düşen seçim bölgelerini https://myvote.toronto.ca bağlantısından öğrenebilirler. İkamet ettikleri bölgelerde seçmen bilgilerini bulamayan seçmenler kimlik ya da adres güncellemesi için 416.338.1111 no’lu telefonu 14 Ekim tarihine kadar arayabilirler.