Paylaş

Ersoy Kalkan yönetiminde, 2010 yılında yayın hayatına başlayan Radio Perfect, herhangi bir ayrım yapmaksızın, tarafsız, saygılı ve toplum menfaatlerini gözeten yayıncılık anlayışıyla Türkçe konuşabilen tüm dinleyenlerinin hayatına pozitif katkıda bulunmak amacında.


Bu amaçla, çeşitli meslek gruplarından profesyonel kişilerle ve toplum liderleriyle yapılan görüşmeler ve röportajları, toplum haberlerini ve duyuruları, ve hem güncel müzikleri hem de Kanada’da yaşayan sanatçıların eserlerini dinleyicilerine aktaran Radio Perfect ekibi, 9. yayın yılına girmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorlar.


Merkezi Toronto olmak uzere, tüm Güney Ontario’da FM frekansından Türkçe yayın yapan tek radyo olan Radio Perfect, her Cumartesi günü Canada EST saatiyle 18:00- 19:00 arasında FM 100.7 frekansından canlı olarak, internet sitesinden ise 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde yayınlarını sürdürüyor. Radio Perfect’in haftalık canlı yayınlarına ilaveten, internet sitesi ve akıllı telefon uygulamalarından da toplum haberlerini, etkinlik duyurularını, son 1 yılın arşiv yayınlarını dinlemek ve fotoğraf galerisini gezmek mümkün.
Radyo yayıncılığına 1996 yılında Türkiye’de başlayan ve hem yerel hem de ulusal kanallarda yayıncılık yapan Ersoy Kalkan, Radio Perfect genel yayın yönetmeni olarak, başarısının sırrının işini severek yapmak olduğunu vurgulayarak “Radio Perfect ailesinde 4 radyo programcımız ve 11 kişilik bir reklam seslendirme ekibimiz var. 30 saniyelik bir reklam çekiminde bile her ayrıntıya dikkat ederek, saatlerce çalışmak gerekli. Fakat burada önemli olan işin mali boyutundan ziyade bize kattıkları. Radyomuza emeği geçen herkes dostumuz. Dostlarımızla geçirdiğimiz zamana ise elbette paha biçilemez. Ayrıca Radio Perfect ailesine yeni katılan gönüllü arkadaşlarımıza da işin hem perde arkasını hem de görünür kısmını eğlendirerek öğretmek büyük keyif,” dedi. Birçok sivil toplum kuruluşunun organize ettiği etkinlikleri medya sponsoru olarak desteklediklerini belirten Ersoy Kalkan, “Bize iletilen her çağrıya kulak vererek, dinleyicilerimizle paylaşmaya gayret ediyoruz. Örneğin, davet edildiğimiz tüm etkinliklere katılmaya çalışıyoruz. Radyo programımız ve internet sitemize ilaveten, sosyal medya araçları gibi, kontrolümüzde olan her kanaldan paylaşarak insanları yanyana getirecek her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz,” dedi.


Çocukları çok sevdiğini ve onların geleceğin büyükleri olduğunun altını çizen Ersoy Kalkan, “Her 23 Nisan’da geleneği bozmayarak çocuklarımızı mikrofon önüne geçiriyoruz. Bu onlar ve aileleri için güzel bir hatıra olduğu kadar, çocuklarımızın gelecekte meslek seçimlerinde de etkili olabilecek bir durum. Belki de geleceğin yayıncılarına kapısını ilk açan stüdyo burasıdır,” diyerek, son olarak, “Kurulduğu ilk günden bu yana bizleri aralıksız destekleyen tüm toplum üyelerimize, kurum ve kuruluşlara teşekkürü borç biliriz,” dedi.
Radio Perfect ekibi 2008 yılından bu yana, her yıl Şubat ayında Dostluk Gecesi ismiyle bir gelir arttırma yemeği organize ediyor.
“Hatırlayın, kimse kucaklanamayacak kadar iri değildir” sloganıyla yayın yapan Radio Perfect yayınlarını www.radioperfect.net sitesinden ve akıllı telefon uygulamalarından takip edebilirsiniz.
Radio Perfect ekibinde gönüllü olmak için info@radioperfect.net adresini ziyaret edebilir ya da 416.890.4240 no’lu telefonu arayabilirsiniz.