Paylaş

Yeni okul döneminin başlamasıyla, Ontario eyaleti çocuk bakımına erişimde ailelere kolaylık sağlıyor.

Responsible for Early Years and Child Care Bakanı Indira Naidoo-Harris, Our Lady of Lourdes Catholic School in Toronto’da yaptığı açıklamalarda, 4-12 yaş arasındaki çocuklar için Ontario genelindeki okulların %80’inin okul öncesi ve sonrası bakım olanağı sunduğunu bildirdi.

Yeterli başvuru olduğu takdirde ebeveynleri çalışan ve 6. sınıfa kadar olan çocuklar için oyun bazlı aktiviteler sunulacak.

Bakanın yaptığı açıklamalara gore, lisanslı çocuk bakımı programlarının arttırılması Ontario’da yeni iş imkanları sağlayarak ekonominin büyümesine ve günlük yaşam kalitesinin artmasına yarayacak.

Bakan Indira Naidoo-Harris, “Günü okul ziliyle başlayıp biten birçok ailenin mutluluğu ve başarısı için ihtiyaç duydukları desteği sağlamak çok önemli. Okul öncesi ve sonrası çocuk bakımını genişleterek, Ontario’lu ailelerin kaliteli ve hesaplı çocuk bakımına erişmelerini amaçlıyoruz,” dedi.

Ontario eyaleti önümüzdeki 5 yıl içerisinde 100.000’den fazla çocuğun bu imkandan faydalanmasını amaçlıyor.
Çocuk bakımı planının genişletilmesi ve 45.000 yeni merkezin açılması için eyelet tarafından ayrılan bütçe yaklaşık $1.6 milyar.