Paylaş

T.C. Toronto Başkonsolosluğu 31 Ağustos 2017, Perşembe günü, Lower Simcoe üzerinde bulunan konsolosluk binasında bir bayram etkinliği düzenledi.
Toronto ve çevre illerden çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı etkinlikte kısa ve öz bir açılış konuşması yapan TC Toronto Başkonsolosu sayın Erdeniz Şen, bayramların önemine değindi. Bayramların birlik ve beraberliğin pekiştiği, sevgi, dostluk ve kardeşlik günleri olduğunun altını çizen sayın Şen, bu vesileyle hem ülkemizin hem de Kanada’daki vatandaşlarımızın aralarındaki bağın daha da giçlenmesi temennilerinde bulundu. Sayın Şen, aynı zamanda tüm davetlilerin ve temsil ettikleri kuruluşların üyelerinin 30 Ağustos Zafer Bayramını da içtenlikle kutlayarak şehit ve gazilerimizi saygıyla andı. Başkonsolos Şen’in tüm katılımcılarla birer birer bayramlaşmasının ardından, konsolosluk tarafından özenle hazırlanan ikramlıklar sunuldu.
Çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri hem birbirleriyle bayramlaşma hem de sohbet etme imkanı buldu.