Paylaş

Acorn Events tarafından düzenlenen zincir etkinliklerde, Hakikat Şeyh Bedreddin filminin gösteriminin ardından gerçekleşen Suavi konseri büyük ilgiyle karşılandı.

Acorn Events tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki, 26 Kasım’da Kanada prömiyeri ve 27 – 28 Kasım tarihlerinde ise matinesi yapılan Hakikat Şeyh Bedreddin isimli film oldu.
Şeyh Bedreddin’in hayatını konu alan film, Toronto şehir merkezindeki Berkeley Salonu’nda gösterime girdi.
Başrollerini Suavi, Bülent Emrah Parlak ve Saygın Soysal’ın paylaştığı filmin prömiyerine Suavi, Bülent Emrah Parlak ve filmin yönetmeni Hakan Alak da katıldılar.
Kamu sağlığı protokollerinin getirdiği zorunluluklar nedeniyle misafir sayısının kısıtlı tutulduğu prömiyer sonrasında Radio Perfect Genel Yayın Müdürü Ersoy Kalkan’la bir röportaj gerçekleştiren Suavi, öncelikle organizasyonu düzenleyen Acorn Events yetkililerinden Murat Küsmez’e teşekkür ederken, ‘ahlaklı ve güzel bir proje’ olarak değerlendirdiği filmde yer almaktan mutluluk duyduğunu ve filmi artık seyirciye emanet ettiklerini söyledi. Şeyh Bedreddin filmini izleyiciyle paylaşmaktan gurur duyduğunu sözlerine ekleyen Suavi, Osmanlı Devleti’nin duraklama dönemine denk gelen 1400’lü yıllarda yaşamış Şeyh Bedreddin’in hayat hikayesinden günümüzde de çok şey öğrenileceğinin altını çizdi.
Filmde Börklüce Mustafa karakterine can veren Bülent Emrah Parlak, Ersoy Kalkan’la röportajında öncelikle projede bulunmaktan heyecan duyduğunu belirtirken, Kanada izleyicisiyle buluşmaktan ise mutluluk duyduğunu söyledi.
Son olarak filmin yönetmeni Hakan Alak ise 3 yılı aşkın bir çabanın sonrasında ortaya çıkan filmin, Türkiye’den binlerce kilometre ötedeki Kanada’da gösterime girmesinden gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi.
Prömiyerin ertesi günü, 27 Kasım’da ise Star Nation Event Merkezi’nde yemekli bir konser düzenlendi. Katılımın oldukça yoğun olduğu konserde sahne alan Suavi, Kanada’ya ikinci gelişinde kendisine gösterilen ilgi ve sevgiden duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Biletleri tükenen konser sonrasında tüm katılımcılara teşekkür eden Acorn Events yöneticilerinden Murat Küsmez, pandemi şartları elverdiğince çeşitli organizasyonlarla çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.