Paylaş

Hükümet Kadın, Ay Lav Yu gibi sevilen ve ödüllü filmlerin oyunculuğunun yanısıra senaryosunu yazan ve yönetmenliğini yapan Sermiyan Midyat, 7 – 8 Aralık 2019 tarihlerinde Montreal ve Toronto’da iki gösteri sergiledi.


Radio Perfect’in basın sponsoru olduğu Sermiyan Midnight isimli iki perdelik oyunda sevilen sanatçı kendi yaşamından ilginç olayları mizahi bir dille seyirciye aktardı.
Provalar esnasında oldukça rahat olduğu gözlemlenen oyuncu, gösteri sonunda sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Sermiyan Midyat’a bir de sürpriz doğumgünü pastası getirildi.


Tüm biletleri tükenen oyunun organizatörü Yekta İbrahimoğlu, Sermiyan Midyat’ı Kanadalı sevenleriyle buluşturmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. İbrahimoğlu, çok yakında başka projelerin müjdesini vereceğini de belirtti.

Radio Perfect Genel Yayın Yönetmeni Ersoy Kalkan, Yekta İbrahimoğlu yönetimindeki Taxim Production tarafından organize edilen gösteride Sermiyan Midyat ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Hoşgeldiniz.
Hoşbulduk.
Öncelikle harika bir gösteri oldu.
Çok teşekkür ederim.
Ne kadar zamandır bu oyunu oynuyorsunuz?
Bu dördüncü yılımız. Son iki yıldır sıklıkla Avrupa ve deniz aşırı ülkelere turnelerimiz oluyor.
Bu kadar seyahat etmek yorucu olmuyor mu?
Tabi ki oluyor. Ama çok mutluyum. Özellikle ABD ve Kanada gibi denizaşırı ülkelere gelmekten çok keyif alıyorum. Çünkü seyircide o hasreti inanılmaz yoğun bir şekilde hissediyorum.
Avrupa’ya Kuzey Amerika arasında ne gibi farklar gördünüz?
Avrupa çünkü Türkiye’ye daha yakın mesafede. Belki de bu yüzden birçok sanatçı buraya çok daha nadir gelebiliyor. İyi ki de gelmişim. Çok şahane bir şekilde ağırlandım. Çok da keyifliyim.
İyi ki geldiniz.
Oyunun adı Sermiyan Midnight. Bu oyun daha uzun süre devam edecek mi yoksa yeni bir oyuna geçiş mi yapacaksınız?
Yeni bir oyuna geçiş yapacağız. Hatta yeni oyunla birlikte Nisan ya da Mayıs, bu üç aydan birinde büyük bir Amerika turnesi yapacağız. O zaman yine Toronto, Montreal ve Kanada’daki başka şehirlere de geleceğiz. Şu anda kesin bir tarih veremiyorum. Fakat Nisan ya da Mayıs ayında olacak muhtemelen.
Sizi yeniden Kanada’da göreceğimize sevindik.
Filmlerle ilgili de biraz sohbet edelim istiyorum. Yeni projeler var mı?
Olmaz olur mu, var tabi. Hatta Türkiye’ye döner dönmez Mersin’e gidiyorum. Orada bir komedi filminin başrolünü oynayacağım. Bu benim oyuncu olarak bulunacağım bir film.
Önümüzdeki sene kendi yazıp yönettiğim iki filmim olacak. Bir tanesi Hükümet Adam projesi.
Bu Hükümet Kadın’ın devamı gibi bir proje mi?
Evet. Bu projeyi ilk defa Perfect Medya’yla paylaşıyorum.
Çok teşekkürler.
Diğer proje nedir?
Diğeri de Kars’ta geçiyor. Uçak kullanmaya çalışan Doğulu bir vatandaşın hikayesi.
Harikasınız. Hem Kanada’ya geldiğiniz için hem de röportaj için teşekkür ederiz.
Ben teşekkür ederim. Gülüşmek üzere.