Paylaş

Kanada Alevi Kültür Merkezi tarafından kuruluşunun 23. yılında Kanada Alevi Gençlik Kolları ve Kanada Alevi Kadın Kolları’nın desteği, North American Alevi Charity Vakfı’nın katkıları ile Geleneksel Yaz Piknik organizasyonu gerçekleşti.


Kanada Alevi Kültür Merkezi tarafından 21 Temmuz 2019 Pazar günü, Earl Bales Park’ta düzenlenen pikniğe yaklaşık 600 kişi katıldı. Çocuklara özel çeşitli aktivitenin olduğu piknikte gençler için voleybol turnuvası düzenlenirken, yetişkinler içinse tavla partisi yapıldı.
Piknikte sazlarıyla yer alan Boran Bağlama Grubu ve Burhan Berkem’in yanısıra Canan Çöçelli Çiçek, Gökçe Solmaz ve Umut Karaca da canlı sergiledikleri performanslarla gönülleri bir kez daha fethettiler.
Oyunlar ve çekilişlerin büyük ilgi gördüğü, tamamen ücretsiz olan pikniğin bitiminde Radio Perfect genel yayın yönetmeni Ersoy Kalkan’la yaptığı mini söyleşide Kanada Alevi Kültür Merkezi Başkanı Murat Küsmez, “2019 Yaz Piknigi’mize gösterilen ilgi, destek ve katılımdan dolayı şahsım ve yönetim kurulumuz adına herkese çok teşekkür ederim. Piknik etkinliğimizin kararını aldığımız andan, bitişine kadar geçen sürede birçok arkadaşımız görev aldı. Planlama ve organizasyon aşamasından itibaren pişirme ve serviste, oyunlarda, müzikte ve diğer tüm konularda pikniğin başarıyla tamamlanmasına emek veren dernek üyelerine, destekçilerine ve sponsorlarına gönülden teşekkür ederim” dedi.
Başkan Murat Küsmez, ayrıca yıl içinde başka etkinliklerin de olacağını bildirdi.