Paylaş

Kanada’da ve tüm dünyada süregelen göçmenlik karşıtı görüşlerin artmasının önüne geçmek üzere başkent Ottawa’da Immigration Matters isimli bir kampanya başlatıldı.

Tamamen gerçek yaşam öykülerinin ve doğru verilerin paylaşılacağı internet sitesinin öncelikli amacı göçmenlik hakkında yapıcı dialogların oluşturulması.
Göçmenlik departmanı, geçtiğimiz haftalarda başlatılan Immigration Matters sitesi üzerinden özellikle farklı toplumlardaki başarı öykülerinin çeşitli göçmenlik kuruluşları ve etnik media aracılığıyla paylaşılarak tüm halka durulmasını hedeflemekte.

Site yeni gelenlerin Kanada’ya katkılarının ön plana çıkarılacağı bir bölüm de içeriyor. İsteyenlerin internet üzerinden sipariş verebileceği Immigration Matters rozetleri ve kartvizitlerle ise düzenlenecek yerel organizasyonlarda göçmenliğin detaylı tanımının yapılması ve desteklenmesi amaçlanıyor.

Kanada Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda göçmenliğin neden elzem olduğunun sadece alt gruplara değil tüm Kanadalılara hatırlatılması konusunda daha çok çalışılması gerektiğini belirtti. Hussen, göçmenliğin tüm toplumun refahı için en önemli unsurlardan biri olduğunu sözlerine ekledi.

Göçmenliğin, Kanada’da önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimlerin belirleyici unsurlarından biri olacağı göz önüne alınacak olduğunda liberal hükümetin göçmenliğin iyi yönlerinin neden ön plana çıkarıldığı daha iyi anlaşılacaktır.
Detaylara GovernmentCanada sitesinden erişilebilir.