Paylaş

Kanada’nın en uzun binası CN Tower 553 metre yükseklikte.
Görselde belirtilen Fakirlik Kulesi ise 2.5 katı.

United Way tarafından #UNIGNORABLE ismiyle açılan kampanyada, GTA bölgesindeki geçim sıkıntısını daha iyi ifade edebilmek için fakirlikle mücadele eden Kanada’lıların yaşayabileceği hayali bir kule çizildi ve bu kule CN Tower ile görsel olarak kıyaslandı.
Ortaya çıkan sarsıcı sonuç ise bireysel olarak düşünüldüğünde göze çarpmayan ya da görmezden gelinen geçim sıkıntısı sorununun genel olarak hesaplandığında Fakirlik Kulesi oluşturacak kadar büyük olduğu gerçeği oldu.
Fakirlik Kulesi gerçek olmasa da ortaya koymayı amaçladığı problem gerçek. Çünkü GTA olarak adlandırılan Toronto, Peel ve York bölgelerinde yaklaşık 116,000 kişi ya tamamen başlarının üstünde bir çatıdan yoksunlar ya da evlerini kaybetme tehlikesiyle sürekli karşı karşıyalar.
Toronto United Way başkanı Daniele Zanotti, GTA bölgesinde yaşanan fakirliğin gerçek olduğunu, insanları bu duruma iten sebeplerin başında evsizlik, şiddet, işsizlik ve sağlık sorunları gibi etkenlerin geldiğini ve bu durumla başa çıkabilmek için bir bağış kampanyası başlattıklarını söyledi.
#UNIGNORABLE bağış kampanyasına maddi destek sağlamak için 20222 no’lu telefona POVERTY yazarak mesaj yollanması gerekmekte.
Akıllı telefonlardan #UNIGNORABLE uygulamasını indirmek ya da Brookfield Place’de sanal gerçeklik olarak Fakirlik Kulesi’ni görmek mümkün olacak.