Paylaş

Tıbbi alanda 1983’den beri kullanılan lazer teknolojisi 1990’lı yılların sonlarına doğru epilasyon sistemi olarak kullanılmaya başlandı.
Lazer epilasyonun amacı ise kılı üreten kök hücrelerin fonksiyonlarını bozarak kılların çıkmasını engellemek. Lazer epilasyon, kılın yapısında bulunan ve melanin olarak adlandırılan siyah boya maddesinin lazer ışınını emmesiyle gerçekleşir. Bu nedenle lazer epilasyon, siyah tüylerde çok daha yoğun etki gösterir.

Evde Lazer Epilasyon Aleti Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler:
En iyi epilasyon aleti seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var…
1. Lazer epilasyon kıl köklerindeki melanin maddesine etki ederek tüy çıkışını engeller.
2. Lazer epilasyonun etkili olabilmesi kıl tipine uygun bir yöntem seçilmelidir.
3. Lazer epilasyondan ortalama 2 ay önce bronzlaşmamak ya da solaryuma girmemiş olmamak sağlık açısından önemlidir.
4. Ayrıca herhangi bir deri hastalığı ya da düzenli kullanılan bir ilaç varsa dikkatli olunmalı ve doktora danışılmalıdır.
5. Evde lazer epilasyon aletleri cilt tonu sensörü, hassas bölgeler için ekstra güvenlik ve kolay uygulama gibi özelliklerle satışa sunulmaktadırlar.
6. Lazer epilasyon sırasında, kıl kökleri yandığı için hafif iğne batmasına benzeyen bir acı duyulabilir.
7. Lazer epilasyon sonrası kıl köklerinde hafif şişlikler ve kızarıklıklar gözlemlenebilir.
8. Lazer epilasyon aletleri, markaya göre değişiklik gösterse de ortalama 4-6 uygulama sonrası gözle görünür bir etki gösterir.

En iyi evde lazer epilasyon aleti hangisi?
Philips Lumea Prestige IPL
Fiyat – performans kıyaslaması yaptığımızda, Philips markası en iyi epilasyon aleti listemizde ilk sırada yer alıyor. Bacak, bikini, hassas bölgeler, koltuk altı, vücut ve yüzde kullanılabilen Philips Lumea, aynı zamanda cilt rengi analizi yapıyor ve cilt temas sensörüyle kullanımı kolaylaştırıyor. 250.000 atım sayısı olan Philips Lumea, 3 uygulamadan sonra tüylerde %92’ye varan bir azalma iddia ediyor. Ayrıca ürünün uygulamasını telefonunuza indirdiğinizde hatırlatma vb. hizmetler de sunuyor. Kullananların birçoğu ilk 2 kullanım sonrası tüylerde gözle görünür oranda azalma olduğunu belirtiyorlar.