Paylaş

Estetik cerrah müşterilerini dolandırdı.

Ontario’da bir estetik cerrah dolandırıcılık suçlamasıyla mahkemeye verildi. Dr. Mahmood Kara’nın sahibi olduğu Toronto, Scarborough, Vaughan ve Whitby bölgelerindeki 4 kliniğe ilaveten Guelph ve Burlington bölgelerinde de iki konsültasyon ofisi bulunan Kara Plastik Cerrahi, hastalardan aldığı yüzbinlerce dolarlık ön ödemeyi iade etmeden tüm ofislerini kapattı.
27 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Dr Kara, hastalarından aldığı ön ödemeleri iade etmeden kayıplara karıştı.
Kara Plastik Cerrahi’nin ofislerinin bulunduğu iş merkezlerine kira ve diğer ödemelerini de yapmadığı belirlendi. Toplamı 1 milyon doları geçen kira borcunun tahsilatı için mal sahipleri tarafından ayrıca mahkemeye verilen Kara Plastik Cerrahi çalışanları basına herhangi bir açıklamada bulunmadılar.
Ontario Plastik Cerrahlar Odası tarafından yapılan açıklamada söz konusu doktorun lisansının 2018 yılında iptal edildiği bildirilirken, Dr Kara’nın daha önceki yıllarda da yanlış işlem sebebiyle birçok kez mahkemeye verildiği öğrenildi.
Kara Plastik Cerrahi’ye ön ödemelerini yapan ve operasyon tarihini bekleyen hastaların verdikleri ifadeye göre, Dr Kara’nın ofis çalışanları kendileriyle temasa geçerek doktorun kişisel sebeplerle izinde olduğunu ve randevuların ileri bir tarihe ertelenmesi gerektiği söylendi. Eylül ayından bu yana Dr Kara’nın ofisiyle temasa geçmeye çalıştıklarını söyleyen hastalar, ne doktora ne de ofislerine ulaşamadıklarını belirttiler. Operasyonlar için banka kredisi çektiklerini ya da kredi kartlarına borçlandıkları ifade eden hastalar, zararlarının ne zaman tazmin edileceğini bilmediklerini söylediler.
Kara Plastik Cerrahi’nin yasal temsilcileri tarafından bir açıklama da henüz yapılmadı.