Paylaş


BİR DAHA DENE
Kızının hamile olduğunu öğrenen anne haykırır:
– Çabuk söyle, kimden peydahladın bu çocuğu?
Kız ağlayarak bir telefon açar ve konuştuğu kişiye acilen eve gelmesini söyler. Çok geçmeden evin kapısına bir Ferrari yanaşır, içinden uzun boylu, yakışıklı bir adam iner. Kızın gözlerinin içine sevgiyle bakar, annenin elini ise saygıyla öper. Durumu alttan almaya hiç niyeti olmayan anne sorar:
– Evet delikanlı, bu durumu düzeltmek için ne yapmayı planlıyorsun?
Genç adam biraz öksürür:
– Efendim, konumum gereği kızınızla evlenmem mümkün değil. Fakat kızınıza delice bir aşkla bağlıyım, onun mağdur olmasına asla dayanamam. Kızınızı ve çocuğumu mutlu etmek için elimden geleni yapacağım elbette. Maddi sıkıntıları olmaması için çocuk erkek olursa 10 milyon dolarlık hesap ve 1 fabrika, kız olursa 1 milyon dolarlık hesap ve triplex villa düşünüyorum. Fakat düşük yaparsa….
Anlatılanlardan gözleri büyüyen anne atılır:
– Düşük yaparsa bir daha denersiniz evladım!


İHANET
Hastane nöbetinden eve dönen hemşire, kocasını uyandırmamak için yavaşça yatak odasına girer ve battaniyenin altından 1 yerine 2 çift ayak çıktığını görür. Sinirden deliye dönen hemşire kenardaki beyzbol sopasını alır ve yataktakileri gücü tükenene kadar döver. Battaniyenin altından artık ses gelmediğini farkeden hemşire bir bardak su içmek için mutfağa girer ve kocasını masada gazete okurken bulur.
Adam gülümseyerek:
– Hoşgeldin hayatım. Dün gece sen nöbetteyken annenler geldi. Uyanmışlarsa bir hoşgeldin desen iyi olur.


MÜSRİF EŞ
Kayserili iki arkadaş sohbet ederlerken biri eşinden dert yanmış:
– Yahu bizim hanım çok müsrif. Para yetiştirmek imkansız. İnanmazsın, Pazartesi $100 istedi. Salı $ 200, Çarşamba $300, dün de $400…
Arkadaşı lafa girer:
– Acıdım sana vallahi. Nereye harcıyormuş bu kadar parayı?
– Ne bileyim ben. Vermiyorum ki…


HİÇ YAKIŞMAZDI
Temel altında yepyeni bir arabayla kahvenin önüne gelir. Elinde anahtarlar, yüzünde karmaşık bir ifadeyle, en yakın arkadaşı Dursun’un oturduğu masaya gelir. Anahtarları masanın üzerine atar, bir çay söyler ve düşünmeye başlar.
Arkadaşını bu halde görmeye alışık olmayan Dursun ne olduğunu sorar.
Temel anlatmaya başlar:
– Minibüs arızalandı. Bütün yolcular arkadan gelen minibüse doluşup gittiler, ben oracıkta kalakaldım. Aklıma otostop yapmak geldi. Elimi havaya kaldırdığımda şu kapıdaki arabayla güzel bir sarışın kadın önümde durdu ve beni arabasına aldı. Dağ yolundan geçtikten sonra arabayı ıssız bir kenara çekip, üstündeki mini eteği iyice yukarı sıyırdı ve ondan ne istersem alabileceğim söyledi. Ben de arabasını aldım. Ama kadın çok kızdı.
Temel’i can kulağıyla dinleyen Dursun söz aldı:
– İyi etmişsin Temel. Zaten mini etek sana hiç yakışmazdı!!!