Paylaş

Ontario hükümeti, eyalet genelinde 50 kişi olan toplanma sınırını 5 kişiye düşürdü. Bugünden itibaren geçerli olacak yeni uygulamaya göre, bazı özel durumlar dışında 5 kişiden fazla insanın biraraya gelmesi yasaklandı.

Ontario halkını sağlıklı tutmak için olağanüstü önlemler almaya mecbur olduklarını belirten Ontario Başbakanı Doug Ford, halktan sorumlu davranmalarını ve kesinlikle mecbur olmadıkları sürece dışarıya çıkmamalarını istedi.

Ontario Baş Sağlık Memuru Dr David Williams’ın tavsiyesine uyarak alınan yeni karar 29 Mart 2020, Pazar gününden itibaren tüm Ontario’da geçerli olacak.

Buna göre;

Önceden 50 kişi üst sınır olarak belirlenen, sosyal davetler, evlilik törenleri, dini törenler ve planlı gösteri ve yürüyüşler 5 kişi ile sınırlı olacak.

Sağlık çalışanlarının ve virüsle mücadelede ön saflarda hizmet verenlerin ihtiyaç duyduğu çocuk bakım üniteleri 50 kişiye kadar hizmet vermeye devam edecek.

Cenazeler için en fazla 10 kişi birarada bulunabilecek.

Kural, mecburi hizmet kategorisinde olan marketler, eczaneler, toplu taşıma araçları, tedarik zincirine katkıda bulunan atelyeler ve tıbbi ürün üretim tesisleri dışındaki her yer için geçerli olacak.

5 kişiden fazla bireyi olan aileler bu kuraldan etkilenmeyecekler.

COVID 19 ile ilgili güvenli kaynaklardan edinilen tüm gelişmelere buradan erişebilirsiniz.

COVID 19 KANADA MART – NİSAN 2020